Wyświetlanie wszystkich wyników: 11


                               KLEJE DO TAPET – dopasuj klej do swoich potrzeb

                               W Perfect Panel zaopatrzamy naszych Klientów kompleksowo. Poza szerokim wyborem pokryć ściennych oraz pasków wykończeniowych znajdziesz tu również kleje do każdego rodzaju tapety. Są one niezbędnym elementem montażowym, bez którego położenie wybranej ściennej dekoracji nie będzie w ogóle możliwe. Kleje do tapet odpowiadają za ich idealne, gładkie oraz trwałe przyleganie do podłoża. Ze względu na różnice w budowie poszczególnych tapet, musisz pamiętać, że nie wszystkie z nich będzie dało się przykleić z taką samą skutecznością na jednym rodzaju kleju. W naszej ofercie znajdziesz jednak to, czego potrzebujesz. 

                               Kleje do tapet – jak dopasować klej do tapety?

                               Kleje do tapet występują w trzech postaciach: proszku, żelu oraz masy. Pierwsze z nich wymagają wcześniejszego rozrobienia z zimną wodą. Dopiero wtedy uzyskają pożądaną konsystencję, co odróżnia je od klejów żelowych i gotowej masy, które tuż po otwarciu są gotowe do natychmiastowego użycia. Rodzaj stosowanego kleju powinien zostać dopasowany nie tylko do samej tapety, ale również jej grubości. W tym przypadku produkty w postaci proszkowej w zależności od ilości dodanej wody pozwolą Ci otrzymać klej o rzadszej lub gęściejszej konsystencji. 

                               Tapety papierowe

                               Tapety papierowe występują w wersji jedno- lub dwuwarstwowej, a takie jak raufaza mogą posiadać ponadto drobne wiórki drewna. W zależności od ilości warstw i ich grubości zastosujemy tutaj inny rodzaj kleju. Głównym kryterium doboru będzie jego konsystencja. W przypadku tapet cieńszych, jednowarstwowych sięgaj po kleje rzadsze, natomiast do grubszych pokryć lepiej sprawdzą się gęściejsze kleje do tapet. 

                               Tapety winylowe

                               Wybierając klej do tapet winylowych, kieruj się taką samą zasadą jak przy tapetach papierowych. Zwróć uwagę na grubość oraz twardość warstwy winylowej. Do grubszych tapet winylowych, jak i papierowych oraz raufazy polecamy Ci klej do tapet metylan.

                               Tapety flizelinowe

                               Kleje do tapet na flizelinie powinny być gęste, ponieważ w odróżnieniu od klejów do tapet winylowych i papierowych, aplikuje się je bezpośrednio na ścianie. Jeśli konsystencja będzie za rzadka, wtedy też klej zacznie spływać po powierzchni i straci swoją skuteczność. 

                               Tapety z włókna szklanego

                               Tapety z włókna szklanego są uważane za najbardziej wymagające. Do ich montażu należy stosować tylko i wyłącznie dedykowane kleje, najczęściej rekomendowane przez samych producentów. Pamiętaj, że tutaj również nakładasz je bezpośrednio na ścianę. 

                               Kleje do podklejania krawędzi

                               Nasz asortyment, poza klejami do poszczególnych rodzajów tapet uzupełniają także kleje do podklejania krawędzi o uniwersalnym zastosowaniu oraz specjalne kleje do bordów. Dobrze dobrany klej pozwoli Ci cieszyć się doskonałym wyglądem swojej tapety oraz zagwarantuje jej trwałość na długie lata.